Кредитна освіта для дітей: важливі навички управління грошима для нового покоління


Опубліковано 16 Червень 2023 о 13:00

Блог Діти в місті Дніпро >  Різне >  Кредитна освіта для дітей: важливі навички управління грошима для нового покоління


Кредитна освіта для дітей: важливі навички управління грошима для нового покоління

Photo: freepik.com


У сучасному світі фінансова грамотність стає дедалі затребуванішою. Вміння керувати грошима, розуміти принципи кредитування та використовувати фінансові інструменти стали ключовими факторами для успішного життя.


Навчання фінансовим навичкам необхідно розпочинати з раннього дитинства. Кредитна освіта для дітей – один із способів прищепити їм важливі фінансові навички та підготувати до майбутніх фінансових рішень.


У цій статті ми зібрали корисні поради від експертів Minfin, котрі стануть стартом навчання фінансової грамотності для молодого покоління.


Принципи кредитування: банки та МФО


Онлайн кредити на картку надають чудову можливість для дітей зрозуміти, як працює процес кредитування. Базова інформація про позики в МФО та банківських кредитах допоможе відповідально користуватися кредитними коштами та вибирати надійні організації для запозичення:

  1. Процедура отримання. Банківський кредит зазвичай пов'язаний з більш тривалою та складною процедурою отримання. Він вимагає надання різноманітних документів, включаючи довідки про доходи, кредитну історію, застави тощо. Позики МФО, навпаки, можуть бути оформлені онлайн або у філії МФО з мінімальними вимогами до документів.
  2. Сума та термін. Банківські кредити передбачають великі суми з тривалішими термінами погашення. Позики до МФО часто надаються на невеликі суми та на короткі терміни, зазвичай до зарплати або на кілька місяців.
  3. Процентні ставки та комісії: Банківські кредити можуть мати нижчі відсоткові ставки, особливо для клієнтів із гарною кредитною історією. Позики у МФО відрізняються високими відсотками та комісійними.
  4. Гнучкість умов. Позики у МФО часто характеризуються більшою гнучкістю. Клієнти можуть обирати суму позики та термін погашення, а також отримувати гроші швидко та без зайвої бюрократії. Банківські кредити, у свою чергу, можуть мати суворіші вимоги та жорстку систему умов.

Як банківський кредит, так і позики в МФО мають свої переваги та особливості. При виборі між цими двома варіантами важливо враховувати фінансові потреби, можливості та ризики, а також порівняти умови та процентні ставки, щоб зробити усвідомлений вибір.


Що передбачає фінансова освіта для дітей


Ось кілька ключових переваг кредитної освіти:

  1. Розвиток навичок управління грошима. Діти вчаться приймати рішення про те, як використовувати доступні їм фінансові кошти, і свідомо вибирати, коли та як брати кредити. Це сприяє формуванню відповідального ставлення до грошей та запобігає можливим проблемам з боргами в майбутньому.
  2. Розуміння фінансових інструментів: У рамках кредитної освіти діти навчаються розуміти різні фінансові інструменти, включаючи кредити та депозити. Вони дізнаються про відсоткові ставки, умови, платіжні терміни та інші важливі аспекти.
  3. Участь у реальних фінансових ситуаціях. Кредитна освіта для дітей може включати практичні завдання та симуляції фінансових ситуацій. Наприклад, вони можуть отримати віртуальний кредит на картку та приймати рішення щодо його використання.
  4. Підготовка до майбутніх викликів. Фінансове навчання дає дітям інструменти та знання, необхідні для успішного управління ресурсами.

Завдяки фінансовій грамотності та кредитній освіті діти зможуть зробити усвідомлений вибір і не допустити виникнення фінансових проблем у майбутньому.


Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук