Технології, що використовуються в моніторах для ПК


Опубліковано 27 Жовтень 2023 о 17:00

Блог Діти в місті Дніпро >  Оглядові статті >  Технології, що використовуються в моніторах для ПК


Технології, що використовуються в моніторах для ПК

Photo: allo.ua


Комп'ютерні монітори відіграють важливу роль у наданні користувачеві інформації та візуального досвіду. В останні десятиліття пристрої пройшли неймовірний розвиток, ставши якісними, функціональними та ефективними.


Висока роздільна здатність: від Full HD до 4K+


Найпомітнішою технологічною тенденцією вважається підвищення роздільної здатності екранів. Починаючи з класичного Full HD (1920x1080), згодом монітор для ПК перейшов до високих показників, таких як 2K (2560 x 1440) та 4K (3840 x 2160). Це надає користувачам можливість насолоджуватися чіткими та деталізованими зображеннями, що підходять для:

  1. Роботи;
  2. Перегляд фільмів;
  3. Ігор;
  4. Створення кліпів та кліп-артів.

Висока роздільна здатність сприяє широкому спектру кольорів, що важливо для професійних графічних дизайнерів і відеоредакторів.


Оновлення частоти та час відгуку


Оновлення частоти вказує на кількість кадрів, які монітор здатний відображати за секунду. Стандартні пристрої підтримують 60 Гц. Сучасні прилади - 120, 144, 240 Гц, гарантуючи плавне та реалістичне відтворення руху. Час відгуку вказує на швидкість, з якою пікселі змінюють колір на екрані. Знижені значення потрібні для ігор: це допомагає уникнути ефекту розмиття руху. Сучасні пристрої пропонують час відгуку не більше 1-5 мс.


IPS, AMOLED та TFT: вдосконалення матриці


Матриця дисплея є важливою для отримання якісної картинки. Для моніторів використовують три найпопулярніші варіанти:

  1. IPS – широкий кут огляду та точна передача кольорів. Таким чином панелі стають ідеальними для графічного дизайну та відеоредагування. Підходять для ігор та динамічного контенту.
  2. AMOLED – технологія, особливість якої полягає в тому, що кожен піксель самостійно випромінює світло. Це допомагає досягти високого розмаїття, оскільки чорні елементи світлочутливої матриці вимикаються. Таким чином покращується енергоефективність та якість зображення.
  3. TFT - головний принцип полягає в тому, що кожен піксель керується тонкоплівковим транзистором. Це допомагає контролювати яскравість та колір елементів чутливої до світла матриці.

Технології, що використовуються у моніторах, продовжують еволюціонувати, надаючи якісне зображення, високу чіткість та інноваційні функції. Нові опції визначають якість зображення та ефективність роботи дисплея. Щоб отримувати задоволення від використання комп'ютерного монітора, рекомендується вибрати пристрій в інтернет-магазині ALLO.ua за доступною ціною. Техніка, що стала головним елементом повсякденного життя людини, впливає на роботу, розваги та навчання.

Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук