Життя у спеку: ефективні способи боротьби зі спекою по всьому світу
Опубліковано 30 Липень 2024 о 10:00
Блог Діти в місті Дніпро > Життя у спеку: ефективні способи боротьби зі спекою по всьому світу
Photo: Freepik
Цього літа аномальна спека раптово охопила нашу країну. Унаслідок чого ситуація з вимкненнями світла значно погіршилась. Це змусило людей шукати нові та ефективні способи боротьби з високими температурами. На сьогоднішній день жахлива спека тимчасово відступила, але варто бути напоготові та розуміти, що тепер це наша реальність, до якої треба починати пристосовуватися. «Діти в місті» зібрали лайфхаки з різних країн, які допоможуть вам у боротьбі з підвищенням температур навіть у найспекотніші дні.
Лайфхак від японців
Не дивно, що цю добірку відкривають саме жителі Японії, оскільки саме вони відомі своїми інноваційними підходами до вирішення багатьох проблем. Японці демонструють гармонійне поєднання старовинних традицій та сучасності, забезпечуючи комфорт та прохолоду навіть у спеку.
Для того, щоб уберегтися від високих температур, японцям потрібно лише дві речі: хустина та прохолодна вода. Достатньо взяти хустину, легкий шарф або шматок тканини, змочити їх водою і зав’язати навколо шиї чи голови (наче бандану). Суть цього лайфхаку полягає у тому, що по мірі того, як з такого «шарфу» випаровується вода, вона починає охолоджувати судини, якими кров надходить у головний мозок. Це дозволяє миттєво відчути полегшення у спеку.
До речі, японці також придумали спеціальну тканину airism, яка гарно пасує до жарких днів завдяки інноваційному виробництву. Ця тканина дуже легка, вона допомагає правильній терморегуляції у спекотні дні.
Читайте також: Як рятувати дитину в сильну спеку
Арабський метод
В арабських країнах звичний градус спеки сягає до +50. Для арабів +35 – це абсолютно звична температура, за якої вони навіть займаються спортом. Проте, навіть таким пристосованим до спеки людям, як араби, потрібно рятуватися від зростаючих чисел на термометрі.
У спеку араби п'ють гарячі напої і носять щільний, але добре вентильований світлий одяг з натуральних тканин, який прискорює потовиділення. У спеку через виведення з організму солей чим більше людина випиває води, тим більше їй хочеться пити. Це і є головною причиною того, що при високих температурах повітря рекомендується пити саме гарячий чай, а не холодну воду.
Індійці та спека
Photo: Freepik
Велика кількість людей негативно ставиться до вживання гострої їжі, проте жителі Індії дуже полюбляють цю гостринку з багатьох причин. Однією з таких причин є те, що завдяки гострим стравам вони легше переносять спеку.
При вживанні класичних прохолодних страв та напоїв результат найчастіше виявляється короткочасним: температура тіла знижується дуже швидко і у відповідь організм починає себе зігрівати. У свою чергу, гостра їжа має інший ефект: вона піднімає температуру тіла, що стимулює потовиділення та природне охолодження. Крім того, перець добре справляється зі знищенням інфекцій в організмі, що має особливу актуальність у спеку.
Поради від італійців
Італійських громадян попереджають про те, що на них чекає спекотна погода, за кілька днів. Також у країні збільшується тривалість сієсти, адже працювати чи перебувати на вулиці у найспекотніший час доби просто неможливо.
У такі дні люди намагаються не снідати і не обідати особливо щільно, а вечеря стає для них основним прийомом їжі. Італійці намагаються пити менше міцного чаю та напоїв, що містять у своєму складі кофеїн, оскільки вони виводять з організму рідину, якої так не вистачає.
Photo: Freepik
Засоби французів
Вулиці Франції обладнані спеціальними фонтанами з питною водою. Побоюючись за здоров’я своїх дітей, деякі батьки не відправляють їх до шкіл, не обладнаних кондиціонерами. А викладачі переносять заняття надвір, у тінь.
Рятуючись від спеки, французи п'ють рожеве вино, бо саме його добре пити холодним. На півдні Франції люблять напій з анісу – пастис. Про це писав ще Хемінгуей. Крім цього, в період аномальної спеки у країні діє соціальна реклама, яка закликає бути уважними до своїх сусідів і, у разі чого, пропонувати людям води.
Вам може знадобитися наша стаття: Правила здорового харчування: як і що їсти під час спеки