Як укутування допомагає розслабити дитину
Опубліковано 30 Липень 2024 о 18:00
Блог Діти в місті Дніпро > Лайфхаки для батьків > Як укутування допомагає розслабити дитину
Photo: rozetka.com.ua
Укутування - це чи не найпопулярніша практика, яка використовується для заспокоєння та розслаблення немовлят. Їх обгортають у м'яку тканину, що створює відчуття безпеки та затишку.
Сучасні пеленальні комоди роблять цю процедуру ще більш простою та ефективною. Вони допомагають розмістити дитину у правильній позі та підтримувати її здорове становище.
Укручування допомагає малюкам почуватися захищеними. Багато новонароджених відчувають певний дискомфорт через різкі рухи рук і ніг, які вони поки що не можуть повною мірою контролювати. І укутування дозволить обмежити рухи тіла. Це створить почуття безпеки та знизить рівень стресу у малюка.
Головні переваги закутування
Основна перевага – це покращення якості сну. Якщо немовля правильно укутати, то воно буде краще спати. У нього створюється відчуття, яке він раніше відчував в утробі матері.
Серед інших переваг вирізняються:
- Зменшення дратівливості. Дитина починає рідше плакати. Він почувається комфортніше. Укутування дозволяє знизити рівень стресу та тривожності. Малюк відчує себе більш захищеним.
- Підтримка розвитку нервової системи. Такий вид підтримки дозволяє краще адаптуватись до зовнішнього світу. Стан та настрій дитини покращаться.
Щоб все пройшло правильно - намагайтеся вибрати матеріали з потрібних тканин. Оптимальним вибором стануть м'які та дихаючі. У них малюк не перегріватиметься. Так, популярністю користуються бавовна та муслін. Ці матеріали дозволяють шкірі дихати, запобігають перегріву. Вони кожен новонароджений почуватиметься комфортно.
Секрети правильного закутування
Одним лише загортанням можна не обмежуватися. Вам також знадобиться пустушка, щоб досягти кращого результату. Вона допомагає знизити стрес, розслаблює малюка.
Якщо ж говорити про укутування, то серед його секретів:
- Створення зручного місця. Наприклад, хорошим вибором стануть вже згадані пеленальні комоди. У них передбачені м'які матраци та бортики. Це робить сам процес загортання більш комфортним.
- Безпека. Тканина не повинна бути надмірно тугою, обмежувати дихання дитини. Проводити укутування слід лише на спині. Це знижує ймовірність СВДС (синдрому раптової дитячої смерті).
- Увага до температури. Оптимальний показник для сну немовляти – 18–20 градусів. Важливо не перегрівати дитину. Якщо в кімнаті тепло, то вибирайте легшу тканину для загортання або використовуйте тільки підгузник під пелюшку.
Зробивши все правильно, ви переконаєтеся, що дитина щаслива та розслаблена. Це найголовніше для батьків. Тому послідовно виконуйте всі дії – і якісний відпочинок малюкові буде забезпечено.
Photo: rozetka.com.ua
Пам'ятайте, що чим старшою стає дитина, тим рідше слід вдаватися до цієї процедури. Це допоможе йому звикнути до більш вільних рухів та покращити моторні навички.