Дистанційка в приватних школах: на яких платформах проходить навчання


Опубліковано 20 Січень 2025 о 10:00

Блог Діти в місті Дніпро >  Дистанційка в приватних школах: на яких платформах проходить навчання


Дистанційка в приватних школах: на яких платформах проходить навчання

Photo: freepik


Сьогодні дистанційне навчання стало невід'ємною частиною сучасної освіти. Батьки все частіше віддають перевагу приватним школам, які відкривають нові можливості для здобуття знань з будь-якого куточку світу. Особливо актуально це стало після початку повномасштабного вторгнення, адже мільйони українців опинилися за кордоном. Значна частина з них продовжує отримувати українську освіту, щоб мати можливість повернути дитину до повноцінного навчання після повернення додому.

«Діти в місті» розпитали представників приватних шкіл про особливості платформ для дистанційного навчання, якими вони користуються у своїх закладах.


Платформи для дистанційного навчання


Освітянам сьогодні доступно безліч платформ, які не тільки допомагають проводити дистанційні уроки, а й складати розклади, створювати інтерактивні завдання, проводити тестування тощо. Є як безоплатні, так і масштабні платні програми для організації навчального процесу.

В статті ТОП-5 платформ для дистанційного навчання ми детально розглядали найпопулярніші платформи, якими користуються в державних школах. А як же проходить навчання в деяких приватних закладах освіти?



Photo: freepik


Катерина Овсянникова, СЕО найбільшої школи програмування та англійської мови для дітей 7 - 17 років Logika зазначає, що для дистанційного навчання в їхній школі використовують власну інтерактивну платформу. Вона розроблена спеціально під потреби їхніх учнів.


«Кожен учень має персональний кабінет, де зберігаються його досягнення, прогрес по всіх курсах та матеріали для навчання. Доступ до платформи доступний цілодобово, що дозволяє дітям навчатися у зручний для них час», - пояснює Катерина.


Зручна ця платформа і для вчителів, адже вони можуть у реальному часі спостерігати за роботою учнів: відстежувати їхній прогрес, аналізувати помилки та успіхи. Платформа також дає змогу надсилати особисті повідомлення з розбором помилок або рекомендаціями щодо виконання завдань.


«Як додатковий інструмент для відеозв'язку ми використовуємо Google Meet. Ця платформа забезпечує зручний формат взаємодії під час уроків: учні можуть ставити запитання, використовуючи функції підняття руки або реакцій», - додає Овсянникова.


У школі зазначають, що власна платформа надає значні переваги, адже вона підвищує контроль якості навчання та забезпечує комфорт і гнучкість для всіх учасників освітнього процесу.


Щоб зробити навчальний процес цікавим і захопливим, у школі активно впроваджують елементи гейміфікації. Для занять онлайн використовуються такі платформи, як Baamboozle, Quizlet, Quizizz, Genially, LearningApps.org, Wordwall, Blooket, Kahoot, Make it Meme та Gartic Phone, які розподіляються за категоріями відповідно до освітніх цілей:

  • Для вікторин та повторення матеріалу Quizlet, Quizizz, Wordwall, Kahoot та Blooket. Вони дозволяють учням закріплювати знання у змагальному форматі, що підвищує зацікавленість і мотивацію.
  • Для веселих перерв ідеально підходять Baamboozle, Make it Meme та Gartic Phone. Ці інструменти додають елемент гри, допомагають учням розслабитися та взаємодіяти у командному форматі.
  • Для творчих завдань та інтерактивного контенту ми застосовуємо Genially і LearningApps.org, які надають можливість створювати інтерактивні презентації, інтригуючі завдання та творчі проєкти.


Такі платформи допомагають урізноманітнити уроки, зробити їх динамічними та цікавими, а також сприяють кращому засвоєнню матеріалу через практичне застосування та ігрові формати.


Одна платформа для навчання



Photo: freepik


Вчитель інформатики / ІТ в дистанційній школі "ЦДО "Джерело" Микита Слюсар зазначає, що у них для проведення уроків, спілкування та опрацювання/надсилання матеріалів використовується одна платформа.


Єдина платформа для навчання (LMS) об'єднує чат, матеріали уроків та систему оцінювання. Вона має низку важливих переваг:

  • Цілісність навчального процесу. Учні, вчителі та батьки отримують доступ до всіх необхідних інструментів на одному ресурсі. Такий підхід спрощує взаємодію.
  • Зручність для користувачів. В чаті доступне швидке спілкування з учителями, учнями або адміністрацією. Це сприяє ефективному вирішенню питань у реальному часі. Матеріали уроків доступні всім в будь-який час. Всі вони зручно систематизовані. Крім того, учні можуть слідкувати за своїм прогресом, а батьки – за успішністю дитини.
  • Економія часу. Викладачі можуть зосередитися на навчанні, замість того, щоб витрачати час на адміністрування кількох платформ. Інтерфейс платформи інтуїтивний, тому учням теж простіше з нею працювати.
  • Можливість аналітики та персоналізації. Платформа може аналізувати результати учнів, пропонуючи особисті рекомендації для конкретної дитини. Таким чином стає легше виявити слабкі місця в навчанні кожної дитини і надати їй допомогу.
  • Доступність. Навчання можна здійснювати з будь-якого пристрою (комп'ютера, планшета, смартфона). Це особливо важливо для дистанційного навчання та самостійного засвоєння матеріалу.


Директорка дистанційної школи «АКЦЕНТ» Тетяна Калязіна зазначає, що в їхній школі для навчання учнів використовують платформу Microsoft Teams.


«На платформі у вчителя та учня є власний кабінет, зручно розміщувати матеріали, є чат для спілкування з учителем або учнів між собою, можна призначати онлайн уроки або онлайн наради. Зручно те, що не потрібно використовувати додаткові платформи, оскільки всі необхідні для навчального процесу функції, присутні в Microsoft Teams», - пояснює вона.


Як бачимо, сучасні дистанційні школи все частіше віддають перевагу своїм власним платформам, створеним під їхню школу. Такі платформи враховують всі особливості навчання в окремо взятій школі. Це великий плюс, адже доступні платформи, навіть, якщо вони платні, не завжди можуть закрити всі потреби школи та врахувати особливості навчального процесу. Своя власна платформа дає змогу врахувати всі нюанси. Втім, це вимагає значних фінансових вливань, адже створення освітньої платформи дорогий і довгий процес.





Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук