Увага! Інформація на цій сторінці не актуальна

Виставка “Як у кіно..."

Виставка “Як у кіно..."


22 липня о 19:00 в галереї Артсвіт відбудеться відкриття виставки “Як у кіно….”, до участі в якій ми запросили 15 художників/-ць, що в своїх роботах осмислюють досвід воєнного часу, який всі ми переживаємо з 24 лютого.

 

Це перший виставковий проєкт після початку повномасштабного вторгнення, який нам вдалося організувати в Артсвіт, тож не пропустіть цю подію, а ми будемо з нетерпінням чекати на вас.

Вхід вільний. Виставка працюватиме щодня окрім понеділка з 12:00 до 20:00 за адресою Крутогірний узвіз, 21а.

Сьогодні мільйони українців переживають потужний колективний досвід — повномасштабну війну в рідній країні. Прокинутися 24-го лютого від звуків вибухів або дзвінка близької людини, зв’язатися з родиною, вирішити, евакуюватися чи залишатися вдома, а далі — безліч унікальних людських історій, які неможливо порівнювати.

Проте, у наших розповідях про війну є деякі спільні риси, що певною мірою характеризують досвід кожного: змінене сприйняття часу і простору, звичних об’єктів та локацій; переоцінка поняття «дому»; відчуття нереальності, кінематографічності того, що відбувається.

Виставкою «Як у кіно…» ми хочемо зафіксувати, як українські художники рефлексують цей колективний досвід. Усі роботи, представлені на ній, створені після 24 лютого 2022 року, часто у форматі візуальних щоденників, що в режимі реального часу реагують на події війни.

Для Галереї Артсвіт це не тільки перша виставка з початку війни, а й репрезентація внеску українських митців у боротьбу на культурному фронті, висловлена у місті, прикордонному до фронту фізичного. Дніпро вдруге за 8 років став форпостом українського спротиву, що робить його особливим місцем для реалізації цього проєкту.

«Як у кіно…» — художнє втілення наших переживань під час війни, як групових, так і особистих. Це сучасне мистецтво, спроможне бути сприйнятим широкою публікою без додаткового контексту, бо художник і глядач знаходяться в одному інформаційному полі, розуміючи один одного як ніколи до цього.

Говорячи про цю війну, український митець майже не використовує алегоричність, концептуальні методи, складні символи і метафори. Щоб висловитися, йому не потрібні смислові надбудови чи метафізичні образи.

Адже що може бути переконливіше, ніж наша реальність зараз? Що може бути важливіше?

Дінара Халілова, Вікторія Нікітіна

Художники/-ці

Артем Андрійчук (Кафельман)

Леся Бабляк-Тетерук

Тереза Барабаш

Богдан Бучковський

Аркадій Гольдман

Ігор Гусєв

Ілля Ісупов

Дар`я Кольцова

Дмитро Кришовський

Поліна Кузнєцова

Наталія Левітасова

Сергій Лиховид

Натан Маркман

Наталія Юрченко

Сана Шахмурадова

Щоб слідкувати за оновленнями, радимо підписатися на подію виставки в фейсбук - https://fb.me/e/1ZcLsuuCD


Вік

6+


Вартість

Безкоштовно


Посилання


Адреса

Дніпро
узвіз Крутогірний, 21А