Увага! Інформація на цій сторінці не актуальна

Музейний лекторій

Музейний лекторій


5 березня о 15:00 у приміщенні історичного хабу відбудеться інтерактивне музейне заняття "Історія через предмети: мідна руда".

 

Енеоліт або мідно-кам’яна доба - це період вдосконалення відтворюючих форм господарства, розвитку ремісництва, зародження металургії та розквіту міст. Найбільш відомими цивілізаціями цього часу є культури Давнього Єгипту та Міжріччя. Однак в той же період на території сучасної Румунії та України існувала цивілізація культури Куктень-Трипіля (V-III тис. до н.е. ), яка за своїм розвитком дорівнювала ранньоєгипетській та ранньошумерській, і являє собою феномен української та світової історії. Тож, пропонуємо більше дізнатися про історію Трипілля та інших культур енеоліту на території України.

Поговоримо про технологію виплавки міді та виготовлення знарядь праці з неї. Проведемо декілька експериментів та протестуємо знаряддя праці з міді. Також експериментально з’ясуємо, чи потрібні були лазери і алмазні бури давнім цивілізаціям, щоб обробляти та робити отвори в твердих породах каменю( граніті, мармурі, нефриті тощо).

Закріпимо знання і навички в обробці м’яких металів виготовленням сувенірного магніту на холодильник з листа міді. На вибір буде декілька сюжетів (один зі зразків розміщено на афіші). Виріб учасники забирають із собою.

Вік учасників від 9 до 109 років.

Обов’язкова реєстрація повідомленням в телеграм або дзвінком на номер +380 (99) 655 42 49.


Вік

9+


Телефон

+380 (99) 655 42 49


Посилання


Адреса

Дніпро
пр. Дмитра Яворницького, 18