Увага! Інформація на цій сторінці не актуальна

Онлайн-лекція «Чи кохали українські гетьмани?

Онлайн-лекція «Чи кохали українські гетьмани?


Онлайн-лекція «Чи кохали українські гетьмани? Як почуття здатні змінити хід історії»


Є почуття, яке притаманне всім людям, яке підкорює людську природу, для якого неважливо статус людини, майно чи посада. Вир пристрасті, ревнощів, розчарування, щастя, радості – однаковий і різний водночас. Назва тому почуттю – любов. Якими закоханими були наші українські гетьмани, і чи були?…
Всім відомі імена в історії України і не тільки: Петро Конашевич-Сагайдачний, Богдан Хмельницький, Петро Дорошенко, Іван Мазепа. Гетьмани України, які виборювали незалежність, право на власну історію та розвиток Батьківщини. А чи багато з нас згадує, що це й звичайні чоловіки, які здатні на палкі почуття? Наприклад, Богдан Хмельницький. Тричі серце гетьмана палало коханням. Деякі дослідники стверджують, що завдяки йому маємо в історії власну Олену Троянську – Гелену, жінку, через яку розгорілася війна, можливо, навіть більша за Троянську. Ким вона була для нього: вірною люблячою дружиною, пристрасною коханкою, пихатою панною чи підступною зрадницею? Дізнаємося про жінку, яка змінила життя гетьмана, а, можливо, і всієї історії України.

Схожа, фатальна любов запаморочила розум і гетьманові Петру Дорошенку…
“Моє серденько, мій квіте рожаний! Сердечно болію, що не можу очиць твоїх і личка біленького видіти. Сама знаєш, як я сердечно, шалено люблю вас; іще нікого на світі не любив так"... — то писав не просто чоловік… Так ніжно і закохано писав великий український гетьман Іван Мазепа до своєї коханої Мотрі Кочубей.
Саме на таку лекцію-розповідь нас надихнула вечірня екскурсія «Любов: історії одного почуття».

Історія стає цікавішою разом з нами! Приєднуйтеся! - https://www.facebook.com/yavornytskiymuseum/


Вік

13+


Вартість

Безкоштовно


Посилання


Адреса

Дніпро
пр. Яворницького, 16