У п’ятницю, 16 березня, у Книгарні-кав'ярні Старого Лева в Дніпрі (вул. Глінки, 20) відбудеться презентація нової абетки-енциклопедії «Антонич від А до Я». Автор книги Данило Ільницький та модератор зустрічі Богдан Кулик обговорюватимуть маловідомі факти з життя вічно молодого поета, співця зеленої природи Богдана Ігоря Антонича, а ще згадають героїв попередніх видань «Від А до Я»: Тараса Шевченка, Івана Франка та Андрея Шептицького. Початок о 18:30. Вхід вільний.
Те, що Антонич «був хрущем і жив колись на вишнях, що їх оспівував Шевченко» знає кожен поціновувач української поезії. Але яким насправді був найтаємничіший поет українського модернізму? Нова абетка-енциклопедія «Антонич від А до Я» від «Видавництва Старого Лева» та автори книги – літературознавець Данило Ільницький, художники Людмила і Володимир Стецьковичі – відкривають нові сторінки життя Богдана Ігоря Антонича.
Гасла, підібрані Данилом Ільницьким на кожну літеру алфавіту, розповідають про те, кого любив та які львівські театри й кав’ярні відвідував поет, про вірші як «формули екстази», про талант до скрипки та пензля, про поліглотство та книгоманство Антонича. А неймовірні ілюстрації творчого дуету Стецьковичів, що містять уривки листів, фрагменти фотографій Богдана Ігоря, творять барвисту мапу життя «сонцепоклонника».
До слова, саму карту Львова з усіма знаковими для поета локаціями читач також знайде в енциклопедії. «Коли я дізнався, що «Видавництво Старого Лева» готує абетки-енциклопедії про Франка й Шевченка, в один момент подумав: у цій серії просто-таки мусить бути Богдан Ігор Антонич, – каже Данило Ільницький. – Адже це не лише ключова фігура українського модернізму, блискучий інтелектуал, талановитий прозаїк й драматург, це – символ літературного андерґраунду 1960-1970-х, співець зеленої природи та автор урбаністичних віршів, і врешті – постать, особливо для мене важлива, об’єкт і предмет моїх наукових студій, мистецько-інтелектуальних пізнань».
«Робота над книгою «Антонич від А до Я» тривала сумарно 3 місяці, проте їй передували творчі пошуки і проби, – розповіли Людмила і Володимир Стецьковичі. – Фото Антонича, його друзів і рідних, а також решту архівних матеріалів нам надав наш друг – автор тексту Данило Ільницький. Його дід Микола Ільницький віддавна досліджував життя й творчість Богдана Ігоря, є одним із першовідкривачів цієї постаті. Данило ж, працюючи над «Повним зібранням творів» Антонича, опрацював архів письменника у Львові, склав базу джерельних, і в тому числі візуальних матеріалів.
На час роботи з ілюстраціями до книжки оригінали портретів поета, що належать родині Ільницьких, тимчасово оселились у нас на стіні біля робочого місця. Власне, на обкладинці читач побачить профіль поета (це маленький фрагмент з групової фотографії) – з цього ракурсу Богдана-Ігоря ще ніхто не зображав. Загалом, поки працювали над оформленням, дізнались для себе дещо нові факти з побуту чи особистого життя поета: як одягався, стригся, усміхався, танцював на весіллі, де любив пити чай і чим займалась його дівчина. Антонич став для нас ближчим і реальнішим, ніби й досі живе у будинку №50 на вулиці Городоцькій».
Абетка-енциклопедія «Антонич від А до Я» – це, з одного боку, розповідь про Антонича-дітвака, який може стати добрим другом для сучасної дитини. А з іншого – оповідь про внутрішню людину з її неосяжними світами, несподіваними думками, ідеями, почуттями. «Хоча Антонич був комунікабельним і активним літератором, найцікавіше, що нас із ним пов'язує, – діялося у його внутрішньому світові (у голові, у серці), і врешті ставало тим, що ми називаємо літературними творами. У кожного з нас є свій Антонич, і сподіваюся, книжка «Антонич від А до Я» дасть простір для творення свого образу письменника», – зауважив Данило Ільницький.
Вік
15+
Вартість
Безкоштовно
Телефон
+380 (67) 675 48 77
Посилання
Адреса
Дніпром. Дніпро, вул. Глінки, 20