Музей "Літературне Придніпров'я"Музей "Літературне Придніпров'я" — один з шести відділів Дніпропетровського історичного музею, створений 24 травня 1998 року.

 

Місія музею – вивчення історії літератури і культури Дніпропетровщини. Це один з наймолодших музеїв Дніпра, який утім розташовується в одній з найстаріших будівель міста — Будинку Інзова.

24 травня 1998 музей "Літературне Придніпров'я" був відкритий для відвідувачів виставкою "Сторінки літературної історії краю". Виставка містила чотири портрети письменників, показаних через призму їхніх кабінетів (мініатюрний "похідний" кабінет Олени Ган кінця 1830-х років; редакційний кабінет А. І. Єгорова, який в 1880-ті видавав у Катеринославі газету "Степ"; імпровізований кабінет юного поета Дмитра Кедріна 1920-х; "запічний кабінет" у сільській хаті письменника-студента Олеся Гончара кінця 1940-х).

Співробітники закладу перетворили другий поверх на особливість "Літературного Придніпров'я" — на експозиціних площах другого поверху регулярно проходять тематичні виставки та культурні заходи (літературні вечори, круглі столи, творчі студії, гуртки та клуби).


Час роботи

Вт–Нд 10:00–17:00.


Контакти

+380 (67) 211 05 43
litmuseumdp@gmail.com


Посилання


Адреса

Дніпро
пр-т Дмитра Яворницького, 64